Baner - veselemalovani.cz.jpg
Bob_Ross.3.jpg
Robert Bob Ross se narodil 29.října 1942 v Daytona Beach, Florida, a strávil téměř celé své dětství v okolí Orlanda se svou matkou Colie a svým mladším bratrem Jimem.

Začal malovat na Aljašce ,od svých 18-ti let sloužil u Airforce 20 let, kde působil v oblasti lékařství. 12 let z těchto 20-ti strávil na Aljašce. Vojenskou službu dokončil v roce 1981.

O Aljašce a jejích nádherných krajinách vyprávěl a maloval později ve svém prvním vysílání v roce 1983 „The Joy of Painting". Dnes je natočeno 33 epizod .Také vznikly knihy , brožury , štětce ,barvy a jiné pomůcky Bob Ross ®.

V současnosti jsou již stovky instruktorů s certifikací speciálně vyškoleni malovat technikou Boba Rosse v mnoha zemích světa.
Lásku k umění měl již od dětství. Byl to jemně hovořící člověk, jehož láska k umění a přírodě byla očividná nejen v tom co maloval, ale i v jeho každodenním životě.
Bob Ross říkal, že malování a umění není jen něco pro pár vyvolených, vše co je třeba je touha.

Jeho klidné umění přenáší sebevědomí na začátečníky, a skutečně nám dává radost z malování. Jeho hotové obrazy uchvátily i nejednoho dlouholetého malíře.

Jeho jednoduchá a rychlá metoda malování se stala velmi oblíbenou na celém světě.
4.července 1995 zemřel Bob Ross v New Smyrna Brach, Florida, ve věku 52 let...
bob_ross.4.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one