Zde nám můžete zanechat své názory, postřehy nebo se podělit o své dojmy s ostatními :-)

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8541"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Dobrý den, chci se zeptat, zda budou k dispozici fotky z kurzu z Ústí nad Labem. Děkuji bylo to super, skvělé odreagování, super nálada a úžasné malování.
Dobrý den vážení Michalicovi,
ještě jednou chci oběma poděkovat za to,že jste mi pomohli zrealizovat takový můj sen, zkusit něco namalovat barvami na plátno.To ,že mi nyní na zdi visí dva krásné obrazy, se mi zdá neuvěřitelné,nemohu se na ně vynadívat.Budu dál pokračovat a děkuji Vám za to.Přeji hodně úspěchů ve vaší práci.S pozdravem Irena Hájková
Moc děkujeme za pochvalu a budeme se těšit na další setkání u plátna :-)
Dobrý den,
jsem úplně nadšená z Vašich kurzů, tedy zatím teoreticky :-), ale ráda bych se přihlásila.
Jen se chci zeptat, předpokládám, že účastníci vždy kreslí stejný obrázek pod vedením lektora. Na tomto kurzu se tedy naučím namalovat tento obrázek, nebo si osvojím techniku jako takovou? Jedná se mi o to, zda budu pak doma schopná nakreslit i sama vlastní obraz, bez vedení. Velmi Vám děkuji za odpověď a budu se těšit na setkání na kurzu :-)

Dobrý den,
stejný motiv pro všechny je především pro pochopení techniky malby a pro vyzkoušení co který štětec dělá. Naučíte se jak míchat barvy, jak vytvořit podklad pod malbu, jak čistit štětce a další. Doma to jde samozřejmě o něco hůře než na kurzu, ale lze malovat i podle videí, kterých je na internetu plno. Sám jsem již také nějaké natočil. Některé jsou zdarma a jiné placené. Podívat se na ně můžete na www.kurzyproradost.cz

Každý kdo začíná malovat musí vytrvat i přes počáteční neúspěchy, protože každá činnost vyžaduje trénink a malovat se naučíte jen malováním :-) a nějaké ty chybky? - ty Vás posunou dál...

Přeji hezký den. Pavel
Prosim Vas je kurz Bob Ross alebo Dry Brush vhodny aj pre tehotne zeny?
Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem o naše kurzy. Barvy které používáme (zn.Bob Ross) jsou vhodné i pro malování v domácím prostředí, protože při jejich výrobě se používají polymerované (vysušené- zhoustlé oleje) například lněný nebo makový a také se používá bezzápašný terpentýn Bob Ross, ten se používá i na mytí štětců.

Samozřejmě, že nějaké výpary z nich unikají, jak z bezzápašného terpentýnu, tak i z olejových barev, ale pocítíte to hlavně v uzavřené místnosti když maluje více lidí. Mnozí lidé říkají, že jim tyto barvy i voní.

U techniky Dry Brush v podstatě ani žádné výpary nejsou, protože se maluje téměř suchou barvou.

Malování pro těhotné ženy tedy není omezením. Možná jen při již pokročilém stupni těhotenství, může být kurz mírně zatěžující snad tím, že je celodenní a trvá asi šest hodin. Přestávky jsou však samozřejmostí :-)

Ale je to tak nebo tak, pro všechny případy - všude kde malujeme máme zajištěné větrání pro přísun čerstvého vzduchu :-)
Kurzu olejomalby se zúčastnil můj 12letý syn. Je to skvělý! Poradovalo to celou rodinu - Martinek namaloval obraz jako profesionální umělec,my zase nestačili se divit jak dokázal za 1 den se stát malířem, opravdu máme čím se pochlubit. Martinek získal nejen zkušenosti ale i sebevědomí a touhu k uměni. Kromě toho pan Michalica je moc vtipný a veselý, pouštěl fajn písničky a byl to skvělý zážitek. Taky Mart´a pochválil oběd ve White House - prý se měl jako král. V červenci půjde na další kurz a už se na to dlouho těší :-)
Dobrý den, 10.5.2014 jsem se zúčastnila kurzu malování mokrým do mokrého. Chtěla jsem již delší dobu tuto metodu vyzkoušet (i jsem to doma zkusila sama, ale nepodařilo se). Byla jsem překvapena jak celkem jednoduše to jde. Manželé Michalicovi jsou super a kurz vedou tak, aby každý odcházel spokojen. Moc děkuji za pěkně promalovaný den. Chtěla bych to zkusit ještě jednou. Moc díky a snad brzy na viděnou. Jarmila
26. dubna 2014 jsem se zúčastnil Vašeho kurzu malování olejem. Ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat. Nejenom že jsem si splnil svůj sen z mládí, kterým bylo vyzkoušet si malbu olejem (skončil jsem v LŠU dřív, než jsme se k těmto technikám dobrali, protože tenkrát nad uměním zvítězila magická přitažlivost počítačů pomalu přicházivších na náš socialistický trh), ale navíc si, kromě překrásného zážitku, odnesl i vlastnoručně vyrobený obraz, až se mému okolí ani nechce věřit, že je to výsledek mojí práce, byť normálně maluji velice obstojně :-)
Jsem přesvědčený, že jsme se neviděli naposledy a příště si přivedu i vydatnou pomocnici v podobě jedné z mých dvou dcer, které by si tyto techniky také rády osvojily. Škoda jen, že se malují vždy pouze dva obrazy. Ale chápu, že víc obrazů najednou by nemělo smysl. Takže to budeme muset rozložit minimálně na dva samostatné kurzy :-)
Takže ještě jednou díky a doufám, že brzy na viděnou! Igor
Dobrý den, velice děkuji za super příspěvek. Pavel M.
mam poukaz 27.4.karlovy vary chci se zeptat kde bude kurz probíhat a mam se někam ještě přihlásit s č.poukazu?diky blanka
Dobrý den všem,
je to úžasná technika a jsem ráda, že ji mohu také dělat. Děkuji moc za vaše rady a návody. Škoda, že žiji až v Kanadě a nemohu se tak zúčatnit vašich kurzů. Přeji vám moc ůspěchů ve vaší práci , hodně fanoušků, zrdaví, štěstí a pohodičku! Libuše B.smiley
Naprosto geniální technika - děkuji. Měla jsem tu čest pod vedením pana Michalici a jeho ženy stvořit krásný obrázek stromu (což byla jen lehká ochutnávka této techniky), ze kterého jsem naprosto unešená! Splnili, co říkali - dokáže to každý...děkuji Jana S.
Děkujeme za příspěvek a jsme rádi, že Vám obrázek dělá radost :-)
03.10.2018 07:59:08
Pavel Michalica
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one